HBO همچنان بدترین زمان را دارد


م،تور است آ ستون هفتگی اختصاص داده شده به همه چیزهایی که در دنیای WIRED فرهنگ اتفاق می افتد، از فیلم گرفته تا میم، تلویزیون تا توییتر.

از لحاظ تاریخی، پیشروی‌ها زم، برای صنعت تلویزیون هستند. هر بهار، شبکه‌های بزرگ کالاهای خود را به تبلیغ‌کنندگان ارائه می‌کنند، به این امید که زمان پخش را با دلار بالا بفروشند. اما امسال، پیشروی ها در بحبوحه اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا رخ می دهد، و بیشتر رویدادها با صفوف تجمع در بیرون رخ داده است. نتفلی، رویداد حضوری خود را لغو کرد و ارائه را به صورت مجازی برگزار کرد.

زم، که جان استاینلاف، رئیس فروش تبلیغات ایالات متحده برای برادران وارنر دیسکاوری، دو روز پیش برای سخنر، سالانه شرکتش روی صحنه رفت، آماده بود تا به فیل در اتاق خطاب کند: «آنچه که می‌خواهید ببینید این است که دقیقاً نمایشی نیست که انتظار داشتیم امروز انجام دهیم. ما تصمیم گرفتیم فقط به دلیل احترام به استعداد خود و WGA، مدیران را روی صحنه داشته باشیم.”

مانند بسیاری از دیگر برنامه‌های این هفته، ارائه WBD تمرکز خود را بر روی محتوای بدون فیلمنامه حفظ کرد: رویدادهای ورزشی، اخبار، مستندها. اما برخلاف سایر شبکه‌ها، WBD – نتیجه ادغام وارنر مدیا و دیسکاوری – تنها چند روز با یکی از بزرگترین حرکت‌های آنها فاصله داشت، چیزی که آنها می‌خواستند بیش از هر چیز دیگری در تاریخ شرکت، دلارهای بازاریابی را پشت سر بگذارند: راه اندازی مجدد HBO Max به ،وان فقط Max.

اکنون یادآوری آن تقریباً سخت است، اما HBO Max در اوج قرنطینه های Covid-19، در ماه مه 2020 راه اندازی شد. بهترین و بدترین زمان برای راه اندازی یک سرویس استریم به نظر می رسید. همه در خانه گیر کرده بودند و برای تماشای محتوای جدید جان خود را از دست می دادند – اما همه افرادی که برنامه های تلویزیونی و فیلم می سازند نیز همینطور بودند. این سرویس کاتالوگ پشتیبان خوبی داشت، اما نمی‌توانست محتوای جدید بیش از حدی را که قبل از راه‌اندازی ساخته شده بود، وعده دهد.

در روز سه‌شنبه، ۲۳ می، تقریباً سه سال بعد، سرویس جدیدی را ارائه می‌کند که ،یبی از آنچه م، قبلاً با Discovery+ دارد، اما همچنین با اعتصاب نویسندگ، مواجه است که بسیاری از تولیدات را به حالت تعلیق درآورده است. کیسی بلویز، مدیر عامل HBO و م،، در جریان مقدمه گفت: “امیدوارم به زودی راه حل عادلانه ای با نویسندگان پیدا شود که البته استعدادها را به این مرحله بازگرداند.” “تا آن زمان، شما به نوعی به من و کلیپ های من گیر کرده اید.”

در طرح بزرگ، تغییر نام یک سرویس استریم از یک milquetoast قابل پیش بینی به یک توصیف حتی کمتر قابل توجه نیست. اما اکنون یک دست انداز بزرگ دیگر در راه اندازی م، وجود دارد، جاده ای که قبلاً مملو از چاله است. و اگرچه ممکن است به نظر برسد که HBO نفرین شده است که زمان بندی وحشتناکی داشته باشد، کارهایی وجود دارد که این شرکت می تواند برای جلوگیری از این موانع انجام دهد. برای شروع، می‌تواند اتحاد تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون را وادار کند تا با WGA، که اعضای آن در خارج از نمایش اولیه WBD در تئاتر در مدیسون اسکوئر گاردن، با در دست داشتن تابلوهایی که روی آن نوشته شده بود، «پای من را ، نکن»، اعتصاب ،د. و به من بگویید، “در حال پخش است”” و شعار “وقتی من می گویم “هوش مصنوعی” شما می گویید “بای بای””.


منبع: https://www.wired.com/story/hbo-max-launch-bad-timing-wga-strike/