MDMA و سیلوسایبین برای اولین بار به عنوان دارو تایید شدند


در یک جهان اول، استرالیا اعلام کرده است که MDMA و سیلوسایبین را رسما به ،وان دارو به رسمیت می شناسد.

در 3 فوریه، اداره کالاهای درم، استرالیا (TGA) – مرجع ،تی مسئول تنظیم داروها –اعلام کرد از اول جولای 2023، روانپزشکان مجاز می توانند MDMA را برای درمان اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) و سیلوسایبین، ماده فعال قارچ جادویی، برای افسردگی مقاوم به درمان تجویز کنند. از آنجایی که TGA هنوز هیچ دارویی واقعی حاوی MDMA یا سیلوسایبین را تایید نکرده است، بیماران در ابتدا داروهای “تأیید نشده” حاوی این مواد را دریافت خواهند کرد.

این تصمیم با تعجب بزرگ همراه بود. در پایان دسامبر 2021، همان نهاد نظارتی تصمیم علیه کاهش زمان بندی داروها برای استفاده در زمینه پزشکی. “وقتی از خواب بیدار شدم، ایمیل من کاملاً مملو از مردم بود که می گفتند: “شنیدی چه اتفاقی افتاده است؟” من از این تصمیم شوکه شدم.»

قبل از اینکه طرفداران جشن بگیرند، کارشناسان هشدار می دهند که هنوز سوالات زیادی در مورد اینکه چه تعداد از مردم واقعاً می توانند به این درمان ها در 1 ژوئیه دسترسی داشته باشند، و همچنین اینکه آیا استرالیا قبل از جمع آوری شواهد کافی در مورد نحوه اجرای موثر این درمان ها، از اسلحه استفاده کرده است یا خیر وجود دارد. و با خیال راحت

د،ل پرکینز، دانشیار مرکز سلامت روان در دانشگاه سوئینبرن و پژوهشگر ارشد دانشگاه ملبورن، می‌گوید: «من فکر می‌کنم افزایش آن مدتی طول می‌کشد. این عاقلانه است، می گوید: بگذارید کم کم باز شود تا ببینیم چه کاری خوب است و چه چیزی خوب نیست. “آنها احتمالاً عمداً این کار را انجام داده اند.”

راهی که یک روانپزشک می تواند داروها را کاملاً روشن کند، می تواند طول، و پیچیده باشد. ابتدا، روانپزشکان باید تحت برنامه تجویز مجاز استرالیا تایید شوند، که به م،ای تایید شدن توسط کمیته اخلاق تحقیق انس، و سپس TGA است. برای این کار، آنها باید ثابت کنند که می توانند رژیم درم، را از نظر بالینی توجیه کنند، که بر روند درمان حاکمیت من،ی خواهند داشت، و از اقدامات من، برای محافظت از بیماران استفاده خواهند کرد. این اقدامات دقیقاً در عمل چگونه به نظر می رسند، هنوز توسط TGA به تفصیل توضیح داده نشده است.

به علاوه، TGA هنوز جزئیاتی در مورد حداقل استانداردهای آموزشی مورد نیاز برای روانپزشکان برای تبدیل شدن به نسخه‌نویس مجاز ارائه نکرده است. این امر دقیقاً نحوه تجویز این درمان‌ها را مبهم می‌کند، با توجه به اینکه شواهدی برای حمایت از آنها شامل درمان بیماران از متخصصان آموزش دیده در کنار خود داروها می‌شود. ریس کوهن، که عضو هیئت مشاوران غیراجرایی است، می گوید به این دلیل – و چون TGA وظیفه روانپزشک را برای نشان دادن من، بودن شیوه های تجویز آنها گذاشته است – احتمالاً ارائه درمان همراه با داروها لازم است. ابتکار لامبرت برای درمان کانابینوئید در دانشگاه سیدنی و مشاوره برای صنعت حشیش پزشکی.

و نه تنها هر روانپزشک یا روانشناس می تواند با خیال راحت این نوع درمان ها را اجرا کند. رافل خاطرنشان می کند که در روش های روانگردان بومی به خوبی تثبیت شده در سراسر جهان، افراد حداقل 5 تا 10 سال را صرف آموزش می کنند تا بتوانند با این نوع مواد کار کنند. “من فکر می کنم که یک اشتباه بزرگ این است که فکر کنیم مدارک روانپزشکی و روانشناختی بدون آموزش اضافی قابل انتقال به مواد روانگردان هستند.”


منبع: https://www.wired.com/story/australia-psilocybin-mdma-approval/