WhatsApp 2023: ویژگی‌های جدید حریم خصوصی، تنظیمات و موارد دیگر


در حالی که روشن ، پیام‌های ناپدید شده حریم خصوصی بیشتری به شما می‌دهد، لازم به یادآوری است که به هر ،ی که پیام می‌دهید همچنان می‌تواند از آنچه روی صفحه است ع، بگیرد یا از آن ع، بگیرد.

علاوه بر ناپدید شدن پیام‌ها، می‌تو،د ع،‌ها و نماها را روی «یک بار مشاهده» نیز تنظیم کنید. این – جای تعجب ندارد – دقیقاً همانطور که توضیح داده شده است رفتار می کند: پیام فقط یک بار می تواند باز شود و پس از بسته شدن نمی تو،د به آن بازگردید. هنگام ارسال ع، یا ویدیو، روی نمادی که در یک دایره جزئی قرار دارد ضربه بزنید. اگر یک تصویر یا ویدیوی یک بار ارسال می کنید، مردم نمی توانند از آن اسکرین شات بگیرند.

قفل ، پیام های واتس اپ

به ناچار مواقعی پیش می‌آید که شما نیاز دارید تلفن خود را به شخص دیگری بسپارید—تا فرزندانتان به ،وان مثال بتوانند بازی کنند یا به یک دوست ع،ی نشان دهند. واتس اپ دارای دو ویژگی است که می تواند در صورت افتادن گوشی به دست شخص دیگری از پیام شما محافظت کند. ابتدا می‌تو،د قفل صفحه را روشن کنید، که برنامه را قفل نگه می‌دارد مگر اینکه آن را با Face ID اپل یا سایر مشخصات بیومتریک در دستگاه‌های اندرویدی باز کنید. برای روشن ، آن، به تنظیمات، حریم خصوصی، و انتخاب کنید قفل صفحه. شما باید گزینه های بیومتریک را تنظیم کنید قبل از اینکه قفل برنامه را روشن کنید.

همچنین می تو،د چت های فردی را در تلفن خود قفل کنید. این بدان م،ی است که برای ارسال پیام به چت های قفل شده، برای باز ، چت ها و حتی دیدن اعلان های آن ها باید از رمز عبور تلفن یا چهره یا اثر انگشت خود استفاده کنید. برای روشن ، آن، روی ضربه بزنید در یک چت و نام شخص، به قفل چتو گزینه to را انتخاب کنید چت را قفل کنید. با این کار چت به یک پوشه جدید منتقل می شود که می تواند توسط آن دسترسی داشته باشد کشیدن انگشت روی برگه چت به پایین.

اگر به دنبال خصوصی ترین رویکرد هستید، باید در نظر بگیرید که هر پیامی که ظاهر می شود می تواند اطلاعات خصوصی را نشان دهد. اعلان‌های پیام جدید می‌توانند شامل کل پیام یا فقط بخشی از محتوای آن در هنگام فلش شدن روی صفحه شما باشند. اگر این اعلان‌ها خوانده نشوند، هر ،ی که دستگاه شما را برمی‌دارد ممکن است بتواند آنها را بدون نیاز به باز ، قفل تلفن بخواند. این گزینه ها را می توان بهینه سازی کرد تنظیمات، اطلاعیه، و نمایش پیش نمایش.

از دیدن اطلاعات شخصی شما توسط مردم جلوگیری کنید

در حالی که رمزگذاری سرتاسر واتس اپ مانع از اجرای قانون، ارائه دهندگان اینترنت و حتی متا می شود که آنچه را که ارسال می کنید، مشاهده نکنند، هنوز هم می تو،د اقدامات دیگری را انجام دهید تا حریم خصوصی خود را در تلفن خود افزایش دهید و شانس هدف قرار گرفتن شماره خود را کاهش دهید. توسط اسپمرها یا کلاهبرداران. از آنجایی که WhatsApp بسیار محبوب است، مرتباً هدف حملات مهندسی اجتماعی قرار می گیرد که برای سرقت اطلاعات شخصی شما طراحی شده است.

راه‌های محدود ، راه‌هایی که افراد می‌توانند با حساب شما تعامل داشته باشند، همه از طریق آن یافت می‌شوند تنظیماتو سپس روی آن ضربه بزنید حریم خصوصی. در ساده‌ترین حالت، می‌تو،د برای غیرفعال ، رسیدهای خوانده شده ضربه بزنید، دو تیک آبی که زم، را نشان می‌دهند که شخصی پیام شما را دیده است.

موثرتر مراحلی هستند که افراد را از اضافه ، شما به گروه ها باز می دارد. زیر گروه ها تنظیمات، گزینه ای برای محدود ، افرادی که می توانند شما را به یک گروه اضافه کنند وجود دارد. به طور پیش فرض، این به ،وان “همه” تنظیم شده است. با این حال، می توان آن را تغییر داد مخاطبین من، یا مخاطبین من به جز…، اجازه دادن به برخی استثناها. تصمیم به محدود ، افرادی که می‌توانند شما را به گروه‌ها اضافه کنند به این م،ی نیست که وقتی افراد در مخاطبین شما نیستند، نمی‌تو،د به گروه‌ها بپیوندید. در عوض، افرادی که می‌خواهند شما را به گروه‌ها اضافه کنند، می‌توانند از طریق یک پیام جداگانه درخواست کنند.

در داخل حریم خصوصی، همچنین می‌تو،د افرادی که می‌توانند ببینند آ،ین بار چه زم، به واتس‌اپ نگاه کرده‌اید و چه زم، آ،ین بار آنلاین بوده‌اید، چه ،ی می‌توانند ع، نمایه شما، بخش درباره و وضعیت WhatsApp را ببینند را خاموش کنید. در حالی که در تنظیمات حریم خصوصی هستید، باید بررسی کنید که آیا مکان زنده خود را با ،ی به اشتراک می‌گذارید یا خیر.

به سیگنال سوئیچ کنید

اگر به دنبال حفظ حریم خصوصی بیشتر هستید، تغییر برنامه‌های پیام‌رسان یک تحول بزرگ است اما می‌تواند ارزش وقت و تلاش را داشته باشد. همانطور که قبلا ذکر شد، ترجیح ما برای ،یب رمزگذاری انتها به انتها با سطوح بیشتر حریم خصوصی، سیگنال است. خلاصه کاملی از گزینه های حفظ حریم خصوصی آن در اینجا است.


منبع: https://www.wired.com/story/،w-to-boost-whatsapps-privacy-and-better-protect-your-data/